Ospitalitatea lui Giorgio și a lui Stephano este rafinată. În ziua sosirii vremea a fost foarte rea. Sosire în jurul orei prânzului și un preparat delicios ne-a fost oferit de Giorgina. Seara cina la Convento, absolut grozav, mai ales după un tur de 14 zile în Calabria, unde multe feluri de mâncare încep să semene. Din păcate, nu ne-am putut bucura prea mult de zonă din cauza vremii, dar Convento este situat într-o zonă foarte frumoasă.